Šolski glasbeni abonma

ŠOLSKI GLASBENI ABONMA 13. SEZONE 2022/23

Spoštovani učenci in starši.
Za vas smo tudi v letošnjem šolskem letu pripravili zanimive koncerte, s katerimi vas vabimo, da se nam pridružite v trinajsti sezoni šolskega glasbenega abonmaja. Čaka nas vrsta koncertov, kjer bomo gostili izbrane slovenske in tuje glasbenike ter komorne skupine, ki delujejo v Sloveniji in tujini, kot prvi v sezoni pa se bomo predstavili učitelji Glasbene šole Murska Sobota. Koncerti bodo izvedeni v dvorani šole.
Učenci bodo prejeli koncertne knjižice, kjer bodo zapisovali vtise, se likovno izražali ob skladbah in izpostavili najljubšo skladbo. Tisti, ki bodo izpolnili podatke o vseh šestih koncertih, bodo ob koncu leta nagrajeni. Koncerti letošnje sezone bodo objavljeni na spletni strani šole, na oglasni deski in v Soboških novinah.
Vabljeni na koncerte šolskega glasbenega abonmaja.

 

KONCERTI 13. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
XXVI. KONCERT UČITELJEV GLASBENE ŠOLE MURSKA SOBOTA
Četrtek, 27. oktober 2022, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
Terz Quartet
Lea Arnejčič, sopran, Veronika Hudournik, sopran, Karla Oršoš, alt, Ana Potočnik, alt,
Peter Novak Smolič, umetniški vodja, klavir
Ponedeljek, 21. november 2022, ob 18:00

3. koncert šolskega abonmaja
Vojin Kocić, kitara
Sreda, 25. januar 2023, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
Trobilni kvintet Neobrass
Torek, 14. februar 2023, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
Lazar Čolović, tolkala/projekt
Ponedeljek, 6. marec 2023, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
Leonard Kobal in Marko Matajič, klavir
Torek, 4. april 2023, ob 18.00

KONCERTI 12. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
XXV. KONCERT UČITELJEV GLASBENE ŠOLE MURSKA SOBOTA
Četrtek, 21. oktober 2021, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
Spectrum Saxophone Quartet
Stephanie Schoiswohl, Florian Bauer, Daniel Dundus in Severin Neubauer
Sreda, 10. november 2021, ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
Učenci pevskega oddelka KGB Ljubljana
Torek, 18. januar 2022, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
Andrej Toplišek kvartet
Andrej Toplišek, Grega Skaza, Matjaž Skaza in Janez Krevel
Ponedeljek, 21. februar 2022, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
Zoltan Peter, klavir
Sreda, 16. marec 2022, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIA
Torek, 5. april 2022, ob 18.00

KONCERTI 11. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
XXIV. KONCERT UČITELJEV GLASBENE ŠOLE MURSKA SOBOTA
Četrtek, 22. oktober 2020, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
TRIO BRIO
Maša Kuhar – flavta, Sara Mitić – violina in Sara Köveš – klavir
Četrtek, 26. november 2020, ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
GODALNI KVARTET BÊLEBEND
Jerica Kozole in Beti Bratina – violini, Mojca Trilar – viola in Jaka Trilar – violončelo

Torek, 12. januar 2021, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
ANDREJ ZUPAN – KLARINET IN TADEJ HORVAT – KLAVIR
Sreda, 10. februar 2021, ob 18.00
Koncert prestavljen na torek, 23. marca 2021, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
Duo ChitAria
Astrid Kukovič – oboa in Maja Vrbnjak – klasična kitara
Ponedeljek, 1. marec 2021, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
LARA HRASTNIK – HARFA
Sreda, 19. maj 2021, ob 18.00

KONCERTI 10. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
XXIII. KONCERT UČITELJEV GLASBENE ŠOLE MURSKA SOBOTA
Četrtek, 24. oktober 2019, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
ORKESTER KLARINETOV AKADEMIJE ZA GLASBO V LJUBLJANI
Sreda, 27. november 2019, ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIJA
Sodelujejo dijaki KGB Ljubljana in učenci GŠ Murska Sobota.
Četrtek, 30. januar 2020, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
LEON FIRŠT JAZZ TRIO
Leon Firšt, klavir, Jaka Krušič, kontrabas, Gregor Hrovat, bobni
Sreda, 19. februar 2020, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
GODALNI KVARTET QUATRO ARCOS
Anita Pampulha, violina, Francisco Pampulha, viola, Špela Oder, violina, Klara Pahor, violončelo
Ponedeljek, 9. marec 2020, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja (ni bil izveden zaradi razmer COVID-19)
TRIO
Marko Brezavšček, violina, Marjetka Hribernik, violončelo, Maja Tajnšek, klavir
Sreda, 31. marec 2020, ob 18.00

KONCERTI 9. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
KVARTET KONTRABASOV SLOVENSKE FILHARMONIJE:
Grega Rus, Mateja Murn Zorko, Maksim Bogdanov, Blaž Zupan
Sreda, 24. oktober, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
ANSAMBEL SAKSOFONOV AG LJUBLJANA
Torek, 20. november, ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
PEVCI KGB LJUBLJANA IN GŠ MURSKA SOBOTA
Četrtek, 17. januar, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
DUO DENDROCOPOS (TOLKALA)
Ponedeljek, 4. februar, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
TriO (FLAVTA – ROG – KLAVIR)
Četrtek, 21. marec, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIA
Torek, 23. april, ob 18.00

KONCERTI 8. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA

1. koncert šolskega abonmaja
IVAN ŠVERKO, harmonika
Sreda, 25. 10., ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
BARBARA GRAHOR, viola
META ČERV, klavir
Torek, 21. 11., ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
KLARINETISTI AG Ljubljana
Ponedeljek, 22. 1., ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
JAZZ KVINTET MIHAELA GYÖREKA
Torek, 13. 2., ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
TROBILNI KVINTET
Torek, 13. 3., ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIA
Sreda, 11. 4., ob 18.00

KONCERTI 7. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2016/17

1. koncert šolskega abonmaja
KVARTET KLARINETOV A VISTA AKADEMIJE ZA GLASBO
Aljaž Kalin Kante, David Gregorc, Julija Vrabec, Martina Strasser
Sreda, 26. 10, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
OSKAR LONGYKA, VIOLINA
SEBASTIAN BERTONCELJ, VIOLONČELO
Torek, 15. 11, ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
GODALNA ORKESTRA GLASBENE ŠOLE FRANCA ŠTURMA LJUBLJANA
Sreda, 11. 1, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
ANSAMBEL TROBENT AKADEMIJE ZA GLASBO V LJUBLJANI
Ponedeljek, 6. 2., ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIJA
Sreda, 1. 3., ob 17.00

6. koncert šolskega abonmaja
JANINA LORENCI, SAKSOFON
LOLA MLAČNIK, TOLKALA
Četrtek, 13. 4., ob 18.00

KONCERTI 6. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2015/16

1. koncert šolskega abonmaja
TROBILNI TRIO RTV SLO:
Uroš Polanc, pozavna, Mihajlo Bulajić, rog, Jure Gradišnik, trobenta
Ponedeljek, 19. 10, ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
KVARTET FLAVT TRAVERSO:
Jasmina Šubic, flavta, pikolo, Tanja Repe, flavta, pikolo, Špela Lampret, flavta, alt flavta, Mateja Crnčan, flavta, bas flavta
Petek, 13. 11., ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
BIVŠI UČENCI GŠ MS
Torek, 12. 1., ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
ANSAMBEL VIOLONČELOV
Sreda, 10. 2., ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
NEŽA TORKAR, HARMONIKA
Ponedeljek, 7. 3., ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
BIVŠI UČENCI GŠ MS
Torek, 12. 4., ob 18.00

KONCERTI 5. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2014/2015

1. koncert šolskega abonmaja
ALJA MANDIČ, violončelo
SIMONA ĐONLIĆ, klavir
Sreda, 22. 10., ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
LUKA MITEV, fagot
PANDELINA ATANASOVA, klavir
Torek, 25. 11., ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIJA – Koncertni večer komornih skupin in pozavnistov
KGB Maribor (mentor Mihael Švagan) in GŠ Murska Sobota (mentor Marko Slavič)
Četrtek, 12. 2. 2015, ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR AKADEMIJE ZA GLASBO LJUBLJANA
Dirigent: Marko Vatovec
Sreda, 4. 2. 2015, ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
Julija VRABEC – klarinet
David GREGORC – klarinet
Torek, 24. 3. 2015, ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
KLAVIRSKI TRIO Souffle
Ponedeljek, 13. 4. 2015, ob 18.00

KONCERTI 4. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2013/14

1. koncert šolskega abonmaja
KLAVIRSKI TRIO K3o
Sreda, 9. 10., ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
TRIO VIOLONČELOV
Ponedeljek, 18. 11., ob 18.00

3. koncert šolskega abonmaja
OTO VRHOVNIK, SAKSOFON
Petek, 13. 12., ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
TROMBOMANIA
Koncert pozavnistov KGB Maribor in GŠ Muska Sobota
Torek, 28. 1., ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
KVARTET KLARINETOV SLOVENSKE VOJSKE
Sreda, 5. 3., ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
VLADIMIR MILOŠEVIĆ, KLAVIR
Sobota, 29. 3., ob 18.00

7. koncert šolskega abonmaja
TOLKALNA SKUPINA GŠ CELJE
Ponedeljek, 7. 4., ob 18.00

KONCERTI 3. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2012/13
1. koncert šolskega abonmaja
ROBER PIRC, KLARINET
Ponedeljek, 21. 1., ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
FRANKO BOŽAC, HARMONIKA
CHARLENE FARRUGIA, KLAVIR
Četrtek, 24. 1., ob 18.00

3. Koncert šolskega abonmaja
TROMBONIADA
Koncert pozavnistov KGB Maribor in GŠ Murska Sobota
Četrtek, 28. 2., ob 18.00

4. Koncert šolskega abonmaja
KONCERT UČENCEV GŠ FRANCA ŠTURMA LJUBLJANA
Četrtek, 14. 3., ob 18.00

5. Koncert šolskega abonmaja
TROBILNE KOMORNE ZASEDBE AG LJUBLJANA
Sreda, 27. 3., ob 18.00

6. Koncert šolskega abonmaja
MARKO BIŠKUP, KLAVIR
Ponedeljek, 10. 6., ob 18.00

KONCERTI 2. SEZONE ŠOLSKEGA GLASBENEGA ABONMAJA 2011/12
1. koncert šolskega abonmaja
MIA MILJKOVIĆ, KLAVIR
Sobota, 28. 1., ob 18.00

2. koncert šolskega abonmaja
TRIO LA PASION
Petek, 3. 2., ob 19.00

3. koncert šolskega abonmaja
DUŠAN VUČKOVIĆ, HARMONIKA
Petek, 10. 2., ob 18.00

4. koncert šolskega abonmaja
KOMORNI GODALNI ORKESTER AKADEMIJE ZA GLASBO S SOLISTI
Četrtek, 16. 2., ob 18.00

5. koncert šolskega abonmaja
KONCERT KITARISTOV JERNEJA HANCA IN TOMAŽA VÖRÖŠA
Petek, 6. 4., ob 18.00

6. koncert šolskega abonmaja
KONCERT DUA EMMALEE
Sobota, 14. 4., ob 19.00

7. koncert šolskega abonmaja
34. REVIJA GLASBENIH ŠOL POMURJA
Gledališče Park Murska Sobota, četrtek, 19. 4., ob 18.00

8. koncert šolskega abonmaja
KATJA SINKOVIČ, KLAVIR
Cikel Pianissimo
Četrtek, 3. 5., ob 18.00

9. koncert šolskega abonmaja
MEDNARODNO SREČANJE GLASBENIH ŠOL
Četrtek, 10. 5., ob 18.00

10. koncert šolskega abonmaja
KONCERT POZAVNISTOV KGB MARIBOR
TROMBONIADA
Ponedeljek, 21. 5., ob 18.00